Low Gravity Show 2024

ZLOT MIŁOŚNIKÓW ASTRONOMII

WARSZTATY WYKŁADY EDUKACJA PRZEZ ZABAWĘ OBSERWACJE
12-14 lipca 2024


WIĘCEJ O ZLOCIE »

Low Gravity Show 2024

Marzyliście kiedyś, aby poznać bliżej Kosmos, ale zabrakło czasu, aby zgłębić temat? A może chcieliście popatrzeć w niebo, ale zabrakło odpowiedniego sprzętu? A może chcecie po prostu wypocząć pod gwiazdami w doborowym towarzystwie? Z nami będziecie mieli niepowtarzalną okazję nadrobić zaległości, przeżyć niezwykłą przygodę i zobaczyć co kryje niebo na własne oczy. W dniach 12-14 lipca 2024 odbędzie się szósty zlot dla miłośników astronomii Low Gravity Show organizowany przez magazyn "Astronomia". Serdecznie zapraszamy do udziału w tym kosmicznym wydarzeniu.

10% RABATU NA LGS 2024
dla prenumeratorów magazynu "Astronomia" (prenumerata roczna lub dwuletnia).

ZGŁOŚ UCZESTNICTWO »





Atrakcje Low Gravity Show 2024

Michał Kałużny - warsztaty astrofotograficzne

Urodzony w 1974 roku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na kierunku fotografii. Dyplom otrzymał w 2004 roku w pracowni fotografii intermedialnej, a jego promotorami byli prof. Stefan Wojnecki oraz Krzysztof Baranowski. Prowadził zajęcia z fotografii w Miejskim Ośrodku Kultury oraz Centrum Kultury i Sztuki w Lesznie. Obecnie zajmuje się fotografią, oraz cyfrowymi przetworzeniami obrazu foto oraz video. Od kilkunastu lat specjalizuje się w astrofotografii głębokiego nieba. Od 2006 r. był we współpracy z Polskim Towarzystwem Astronomicznym współwydawcą kalendarza Astrofotografii Amatorskiej. W 2012 r. współorganizował i prowadził I Polsko-Szwajcarskie Warsztaty Astrofotografii w Lesznie oraz Warsztaty Astrofotografii AstroShot Delta Optical w Tucznie. Od 2018 cykliczne Warsztaty Astrofotografii Szlakiem Gwiazd w Bieszczadach. Współpracuje jako redaktor z magazynami o astronomii: „Astronomia, „Vademecum Miłośnika Astronomii”, „Komputer Świat” i Optyczne.pl. Zdjęcia o tematyce astronomiczne publikował w kilkudziesięciu różnych książkach i wydawnictwach, m.in. jako pierwszy Polak w anglojęzycznym „Sky&Telescope”.

Michał poprowadzi dla nas warsztaty z zakresu astrofotografii.




Marcin Górko (Nikon) - wykłady z optyki instrumentalnej, pokazy nieba

Z tym Panem nie można się nudzić, ani w dzień, ani w nocy... Dlaczego? Bo prowadzi świetne obserwacje nie tylko w nocy, ale również pokazy planet w dzień (sic!). A wszystko to przy wykorzystaniu wysokiej klasy sprzętu firmy Nikon. Poprzednim razem mieliśmy okazję obserwować przez lornetkę Nikon WX 7×50 skonstruowaną na 100-lecie firmy Nikon z bezkompromisowych komponentów optycznych. Co tym razem ciekawego przywiezie Marcin? Zobaczymy już w lipcu. Marcin poprowadzi również wykłady z optyki instrumentalnej zarówno dla początkujących użytkowników jak i zaawansowanych.


Zdjęcie: Mariusz Kulma



Bartosz Wojczyński

Miłośnik astronomii z ponad dziesięcioma latami doświadczenia na polu astrofotografii. Zdobywca wielu prestiżowych wyróżnień, m.in. Astrobin Image of the Day oraz NASA APOD (Astronomy Picture of the Day). Organizator wypraw astrofotograficznych do najciemniejszych miejsc na naszej planecie. Bartosz ceni sobie wszechstronność i różnorodność – w jego fotograficznym dorobku można znaleźć zarówno zdjęcia głębokiego nieba, ekstremalne zbliżenia na Księżyc, jak i astrokrajobrazy prezentujące piękno kosmosu w szerokim polu. Na codzień pracuje jako specjalista od przetwarzania obrazów i grafiki 3D.




Marzena Rogozińska - astrofotografia

Marzena Rogozińska – z zawodu psycholog, astrofotografią zafascynowała się 3 lata temu. Pasjonatka i podróżniczka, która w poszukiwaniu ciemnego nieba i ciekawych kadrów przemierza setki kilometrów w kraju i za granicą, fotografując Drogę Mleczną, zorzę polarną, obiekty głębokiego nieba i Układu Słonecznego. Realizuje projekty astrofotograficzne, a swoje zdjęcia publikuje w polskich czasopismach astronomicznych, prowadzi autorskie spotkania i warsztaty dla dzieci i młodzieży. W 2021 roku jedno ze zdjęć, które wykonała, zostało wyróżnione przez NASA i otrzymało tytuł Astronomy Picture Of The Day.




Agnieszka Winiarska-Furtak

Agnieszka Winiarska-Furtak - nauczycielka fizyki, biologii w Szkole Podstawowej nr 1 w Rumi, jednej z najstarszych szkół w Rumi oraz fizyki w Szkole Podstawowej nr 6 w Rumi, ambasadorka Edukacji Kosmicznej ESERO-Polska. Lubi prototypować, przeprowadzać doświadczenia i podróżować. "Zabiera" ze sobą do klasy kosmos popularyzując sektor kosmiczny wśród uczniów oraz nauczycieli. Brała udział w warsztatach e-Technology Lab Primary Teacher Workshop w ESEC-Galaxia w Transinne w Belgii oraz wraz z uczniami aktywnie uczestniczyła w 26. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W 2023 r. za wszechstronne rozwijanie zainteresowań przyrodniczo-matematycznych uczniów otrzymała nagrodę Burmistrza Miasta Rumi.




Łukasz Wyka - eksperymenty

Głodni eksperymentów? Łukasz Wyka z LabO poprowadzi niesamowity pokaz ze spektakularnymi doświadczeniami fizycznymi i chemicznymi. Ogień, dym, plazma - do wyboru do koloru. W czasie poprzedniego zlotu szczególnie dzieciom przypadły do gustu przeprowadzane eksperymenty, choć tak naprawdę każdy z uczestników znalazł tu coś dla siebie. Łukasz Wyka prowadzi również dział "Warsztaty Młodego Astronomia" w magazynie "Astronomia".


Zdjęcie: Tomasz Szostak (dyziek.com)



Kamil Jurczyszyn - pokazy Słońca

Znacie zwycięzcę Konursu Astrofotograficznego Forumastronomiczne.pl 2019 dla początujących? Jeśli nie, to będziecie mieli okazję poznać! Kamil odkąd pamięta interesował się astronomią. Wczesna podstawowka to przełom, gdy z zestawu Astro Cabinet 90 zbudował swój pierwszy "teleskop". W pewnym momencie samo podziwianie nocnego nieba przestało wystarczać i pojawiła się pasją do astrofotografii. Na codzień samodzielny pracownik w Katedrze i Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Kamil poprowadzi pokazy Słońca za pomocą teleskopu słonecznego Lunt oraz warsztaty z zakresu obróbki zdjęć.




Maciej Draws - historia podboju kosmosu

Nauczyciel fizyki w Conradinum w jednej z najstarszych szkół w Gdańsku. Miłośnik historii podboju kosmosu i fizyki. Każdy swój wyjazd planuje w taki sposób, aby z tą historią był związany, a zrobione zdjęcia mógł później wykorzystać na lekcjach fizyki. Miał okazję być w takich miejscach jak: Instytut Nielsa Bohra w Kopenhadze (gdzie powstawała fizyka atomowa i kwantowa), CERNie pod Genewą (gdzie znajduje się Wielki Zderzacz Hadronów), w laboratorium gdzie Otto Han i Lise Meitner dokonali rozszczepienia jądra atomowego, Panemuende i podziemnej fabryce Nordhausen, gdzie powstawały rakiety V2 oraz Kennedy Space Center przylądku Canaveral i kilku innych. Budował z uczniami rakiety i robił zdjęcia Ziemi, korzystając z aparatu umieszczonego na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Za swoje działania w 2017 r. otrzymał nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty.




Warsztaty dla dzieci

Układ Słoneczny, spektrometr, a może coś zupełnie innego? Co tym razem zbudują dzieci podczas warsztatów? Na pewno coś wyjątkowego.


Zdjęcie: Tomasz Szostak (dyziek.com)



Apogee Games - Strefa AstroVR

Apogee Games - wydawca magazynu Astronomia zapewnia dostęp do strefy VR, w której będziemy mogli odbyć niesamowitą podróż po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i dosięgnąć gwiazd.





LGS 2022

Zapraszamy do relacji zlotu Low Gravity Show 2022 organizowanego przez magazyn Astronomia i Apogee Games.

Low Gravity Show 2022 – relacja »





10% RABATU NA LGS 2024
dla prenumeratorów magazynu "Astronomia" (prenumerata roczna lub dwuletnia).

ZGŁOŚ UCZESTNICTWO »



PATRONI MEDIALNI

• Magazyn "Astronomia" – astronomia.media.pl
• Apogee Games – apogeegames.pl
• Kosmonauta.net – kosmonauta.net
• forumastronomiczne.pl – forumastronomiczne.pl


LOKALIZACJA

Zlot miłośników astronomii Low Gravity Show 2024 odbędzie się w hotelu Fajkier Wellness & Spa, który położony jest w malowniczej miejscowości Lgota Murowana mieszczącej się w Parku Krajobrazowym Orlich Gniazd, gdzie Jura Krakowsko-Częstochowska ma swoje zielone serce.

Lokalizacja jest jednym z atutów – okolice Częstochowy, Katowic oraz Krakowa z bardzo dobrym dojazdem.



Strona hotelu: www.hotelfajkier.pl






ORGANIZATOR

Organizatorem zlotu jest Apogee Games, wydawca i właściciel magazynu "Astronomia", jedynego miesięcznika astronomicznego Polsce.
"Astronomia" to przeszło 1000 stron rocznie wiedzy o Kosmosie.



www.astronomia.media.pl

REGULAMIN

1. Organizatorem zlotu Low Gravity Show 2024 zwanego dalej LGS 2024 jest magazyn "Astronomia", którego wydawcą i właścicielem jest Apogee Games Mariusz Kulma z siedzibą w Mińsku Mazowieckim, Dąbrówki 33/20.

2. Zlot LGS 2024 odbędzie się w dniach 12-14 lipca 2024 r.

3. Uczestnicy LGS 2024 mają prawo do brania udziału we wszystkich zajęciach przewidzianych w programie. Zajęcia nie są jednak obowiązkowe.

4. Opłata rejestracyjna LGS 2024.

• Całkowity koszt pobytu dla jednej osoby dorosłej i dzieci powyżej 13 roku życia: 1444,00 zł, dla prenumeratorów 1299,60 zł
• Całkowity koszt pobytu dla jednej osoby w wieku 4-12 lat (nieukończone 13 lat): 1222,00 zł, dla prenumeratorów 1099,80 zł
• Dopłata za pokój 1-osobowy +25%.

Opłata obejmuje koszty noclegu (2 doby), pełnego wyżywienia (piątek kolacja, sobota 3 posiłki, niedziela śniadanie) oraz koszty organizacji Low Gravity Show 2024. Każdy z uczestników otrzymuje koszulkę zlotową, identyfikator oraz niespodziankę :)

5. Prenumeratorzy magazynu "Astronomia" (min. roczna prenumerata) mają prawo do rabatu w wysokości 10%. W przypadku rodziny wieloosobowej wystarczy jedna prenumerata. Rabaty się nie sumują z rabatem za wcześniejszą rejestrację.

6. Uczestnik LGS 2024 podpisuje Deklarację Uczestnika LGS 2024 oraz otrzymuje identyfikator z imieniem i nazwiskiem oraz koszulkę zlotową.

7. Liczba uczestników LGS 2024 jest ograniczona liczbą zarezerwowanych miejsc noclegowych w ośrodku. O przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność zgłoszeń poprzez formularz internetowy lub pod adresem lowgravity@astronomia.media.pl. Organizator ma prawo utworzenia listy rezerwowej.

8. Brak uiszczenia opłaty wpisowej w terminie 7 dni od dokonania zgłoszenia powoduje anulowanie zgłoszenia.

Wpłat można dokonywać przelewem na konto:

APOGEE GAMES Mariusz Kulma
05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Dąbrówki 33/20
12 2910 0006 2469 8002 0002 9480
Tytuł przelewu: Low Gravity Show 2024

9. O zakwaterowaniu uczestników w poszczególnych pokojach decyduje Organizator biorąc w miarę możliwości pod uwagę życzenia uczestników oraz kierując się zasadami słuszności.

10. Uczestnik LGS 2024 zobowiązany jest przestrzegać postanowień niniejszego regulaminu.

11. Uczestnik LGS 2024 zobowiązany jest nosić identyfikator LGS 2024 pod rygorem wykluczenia z poszczególnych imprez lub zajęć (bez zwrotu opłaty wpisowej).

12. Uczestnik LGS 2024 zobowiązany jest wykonywać polecenia porządkowe przedstawicieli i pracowników Organizatora. W czasie LGS 2024 Organizator rozstrzyga wszelkie wątpliwości co do interpretacji niniejszego regulaminu i jego poszczególnych postanowień.

13. Organizator LGS 2024 może wykluczyć (bez zwrotu opłaty wpisowej) z poszczególnych zajęć, imprez lub z całego LGS 2024 Uczestnika, który swoim zachowaniem naraża Organizatora na szkodę lub zagraża mieniu, życiu lub zdrowiu jakichkolwiek Uczestników LGS 2024 lub osób trzecich, narusza porządek prawny lub rażąco narusza zasady współżycia społecznego. W szczególności Organizator LGS 2024 może wykluczyć z zajęć ze sprzętem optycznym Uczestnika będącego pod wpływem alkoholu.

14. Organizator LGS 2024 jest uprawniony do utrwalania zlotu, a w szczególności zachowania osób, za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk.

15. Organizator zastrzega sobie prawo ustalenia i zmian w przebiegu LGS 2024 z uzasadnionych powodów, np.: warunki pogodowe uniemożliwiające lub znacznie utrudniające obserwacje, odwołanie przyjazdu przez prelegenta, siła wyższa itp., a ponadto prawo do ustalenia i zmiany programu LGS 2024.

16. Za zachowanie Uczestników na i poza terenem LGS 2024 Organizator nie ponosi odpowiedzialności. Oznacza to, że każdy Uczestnik LGS 2024 ponosi odpowiedzialność cywilną i karną za własne zachowanie.

17. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody wyrządzone przez osoby trzecie lub innych uczestników w stosunku do uczestników LGS 2024 oraz ich sprzętu, jak i za szkody spowodowane przez uczestników LGS 2024 w stosunku do osób trzecich.

18. Organizator dołoży wszelkich rozsądnych starań, aby każdy Uczestnik LGS 2024 w pełni skorzystał z wszystkich zajęć i warsztatów, a poziom dostarczonej wiedzy był jak najwyższej jakości.

19. Termin zgłaszania uczestnictwa: 15 czerwca 2024.

20. Udział w LGS 2024 można odwołać do 15 czerwca 2024.

21. Zwrot kosztów w przypadku rezygnacji:

• do 15 czerwca 2024 zwrot całości kosztów
• po 15 czerwca 2024 zwrot kosztów pomniejszonych o koszt produkcji koszulki zlotowej.

22. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w zlocie tylko wraz z opiekunem.

Kontakt